Geçici Dövme Nedir?

gecici-dovmeGeçici dövme denilince akla ilk gelen şüphesi hint kınasıdır. Kına ( Lawsonia Inermis ) Batı Asya ve Kuzey Afrika bölgelerin de yetişen bir çalı bitkisinden üretilir. Bu bitkinin yaprakları kurutulur ve öğütülerek üretilir. İçindeki doğal maddelerin bozulmamasına dikkat edilerek toz haline getirilir.
Daha önceleri vücuda çeşitli süslemeler yapmak için kullanılan kınanın sakinleştirici ve ağrı kesici etkisi olduğunu, ayrıca kına süren kişilerin kötülüklerden korunduğuna, şanslı ve bereketli biri olduğuna inanılırdı. Kızılderililer, Kazak Türkleri ve Kırgız Türkleri den kültürel bir faaliyet olarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Hint Kınası
Son yıllarda kına daha çok geçici dövme olarak kullanılmakta. Vücudunuzun herhangi bir bölümüne dövme yaptırmak istediğiniz de genel de ilk başlarda herkeste biraz korku ve endişe olur. Bunun da sebebi gerçek dövmeyi yaptırırken çekilen acıdan ve bir süre sonra çıkartılmak istenmesi esnasın da yaşanan zorluktan dolayı geçici dövme yapımı meydana çıkmıştır. Geçici dövme, iğne ile deri altına yapılan dövmenin tam tersine vücuda uygulanışı da çok kolaydır. Çok kolay bir yapılış şekli vardır yani dövmeci aramadan arkadaşlarınızla birbirinize yapabilir isterseniz de kendinize bile yapabilirsiniz.
Bunun için Gerekli malzemeler; Hint Kınası, Stabilo Kalem, Aydınger Kağıdı, Oksijenli Su, Dövme Deseni, Traş losyonu, Küçük bir kap, Kürdan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: