İkinci tur Key ödemeleri listesi

key-odemeleri-150x120Yaklaşık 6 milyon vatandaş tarafından beklenen ikinci tur Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri listeleri belli oldu. Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’na 26 Haziran 2009 tarihine kadar hesaplama için teslim edilecek olan listeler, Emlak Bankası tarafından yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanarak Ağustos ayı sonuna kadar yetiştirilmesi planlanıyor.

Çok sayıda itiraz dilekçesinin verilmesinin ardından ikinci key ödemeleri listesi 6 ay ertelenmişti. İlk Key ödemelerinden faydalanamayan ya da KEY miktarını düşük bulan kişilerden yaklaşık 1,5 milyon adet itiraz dilekçesi gelmişti. Bunun dışında 3 milyon hatalı hak sahibi ve 1,3 milyon T.C. kimlik numarası belirlenemeyen hak sahiplerine ait bilgilerin de yeniden kontrol edilmesi söz konusuydu.

KEY ödemelerinde ikinci tura kalan toplam 5.8 milyon kişinin bulunması nedeniyle, listelerin belirlenmesinde dair süre 2009 yılı Bütçe Kanunu ile 6 ay daha uzatılmıştı. 26 Haziran 2009 tarihinde dolacak olan bu süre içinde tüm Kamu Kurumları ve de Sosyal Güvenlik Kurumlarının, listeleri Tasfiye Durumundaki Emlak Bankası‘na teslim etmeleri gerekiyor. Emlak Bankası’na listelerin teslim edilmesinin ardından, hak sahiplerinin alacak tutarlarına ilişkin hesaplamaları başlayacak. Bu çalışmaların da yaklaşık olarak 1,5 – 2 ay kadar sürmesi bekleniyor. İkinci tur KEY ödemelerinin ise Ağustos ayı sonunda yapılması düşünülüyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre ödemeler Ramazan ayının başlarına yetiştirilmeye çalışılıyor.

* KEY ödemeleri için vatandaşlardan kesilen paraların dağıtılmasında toplam 1.5 milyon kişi ödemelere itirazda bulunduğu için ödemeler için ikinci kez denetleme yapıldı. Yapılan itirazları haklı bulunan vatandaşlara Ağustos ayının sonuna kadar ödemeler gerçekleştirilecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: